Posted on

Analna przyjemność – porady

Śliczne Sylwetki 2017 Luty (10)

Jak czerpać przyjemność ze stymulacji analnej

Powszechnie wiadomo, że obie płcie – mężczyzna i kobieta posiadają bardzo unerwione punkty erogenne w strefie analnej. Ich odpowiednie pobudzenie oraz odpowiednia stymulacja sprawiają, iż można osiągać obfite i silne orgazmy. To prawdziwa analna przyjemność!

Za wszystkim stoi układ nerwowy, który jest odpowiedzialny za odczuwanie bodźców. A za tym idą bodźce pozytywne, które powodują orgazmy. U kobiet nerwy w pewien sposób łączą łechtaczkę z odbytem oplatając je. Z kolei u mężczyzn sprawa ma się podobnie z prostatą, której odpowiedni masaż może wywoływać głębsze uczucie orgazmu. Jest to bardziej intensywne i rozleglejsze doznanie, które trwa dłużej i pozwala na przeżycie większej przyjemności niż orgazm wywołany jedynie przez stymulację penisa.

Konkrety

Zarówno kobiety jak i mężczyźni posiadają punkt zwany PERINEUM. Jest on obdarzony wieloma zakończeniami nerwowymi. Receptory te odbierają bodźce i wysyłają do mózgu wiadomość o przeżywanej przyjemności. Pewnie zastanawiacie się o jakie miejsce może chodzić i gdzie się ono znajduje? Perineum zlokalizowane jest między odbytem, a genitaliami. Jest wysoce erogenne. U kobiet może ono być stymulowane przez tylną ściankę pochwy, jak również przez przednią ściankę odbytu. Można także masować je od zewnątrz.

By lepiej pojąć zagadnienie najlepiej spojrzeć na obrazek:

analna przyjemność

Po pierwsze: Nastawienie

Perineum jako nowy punkt erogenny na mapie Twojego ciała. Brzmi zachęcająco, prawda? Jednak nie jest tak łatwo jakby się chciało. Analna przyjemność oraz stymulacja strefy analnej wymagają pełnego zrelaksowania i zaufania. Zaufania zarówno wobec siebie oraz przede wszystkim wobec partnera. Poczucie bezpieczeństwa fizycznego jak i psychicznego są podstawą w doświadczaniu nowych przyjemności.

By odczuć wspaniałe orgazmy, należy porzucić negatywne emocje, złe nastawienie czy jakiekolwiek wymagania. Nie narzucajmy sobie nic. Czerpmy z tego co jest nam na tę chwilę dane.

Seks i orgazm to doświadczenia pozytywne. Muszą więc być połączone z komfortem, zrelaksowaniem, brakiem stresu i dobrym nastawieniem. Nastawienie jest bardzo ważne, dlatego rozmawiajcie o seksie ze swoim partnerem. Rozmowa na tematy intymne to pierwszy krok. Musicie być oboje emocjonalnie przygotowani. Jasno powiedzcie na głos: Czego się obawiacie? Czego nie jesteście pewni? Zastanówcie się nad tym oboje.

Po drugie: Ostrożność

Analna przyjemność oraz jej osiągnięcie wymaga dużej ostrożności i zachowania bezpieczeństwa. Wnętrze odbytu jest delikatne i może przez nieuwagę zostać uszkodzone. Kochankowie sprawiają sobie przyjemność za pomocą swych narządów płciowych, jak również dłońmi, zabawkami i gadżetami. We wszystkich przypadkach należy pamiętać o pewnych zasadach.

Ogólnie przed stosunkiem (nie tylko analnym) poleca się przycięcie i przypiłowanie paznokci. Jeżeli paznokcie są długie najlepiej je obwinąć bawełną i używać rękawiczek. Z kolei seksualne gadżety nie mogą być ostre czy uszkodzone. Najważniejsze jest to, że odbyt nie jest miejscem, które samo z siebie się nawilża tak jak pochwa czy penis. Należy więc używać lubrykantu!

Po trzecie: Higiena

O myciu i utrzymaniu swojego ciała w czystości z pewnością wspominać nie trzeba. Wszyscy uwielbiamy przyjemne zapachy i miły smak. To jednak nie wszystko. Nie wkładaj niczego co było w odbycie do pochwy. Flora bakteryjna tych dwóch miejsc znacznie się różni. Analna przyjemność mogłaby się przeistoczyć w analną męczarnię – skutki takich igraszek byłyby co najmniej złe dla zdrowia kobiety. Należy więc używać prezerwatyw lub bardzo dokładnie umyć penisa albo zabawki erotyczne.

Wiesz, że dbanie o odpowiednią higienę i czystość to nie tylko estetyka. Dla pewności przecież warto wziąć wspólny prysznic lub zafundować sobie kąpiel dla dwojga. Jest to także doskonała forma gry wstępnej, która wzmacnia Waszą intymną więź…

Po czwarte: Nie spiesz się

O tę więź należy dbać od początku. Dlatego warto całą zabawę zacząć niewinnie – od zwykłego masażu pośladków. Taki zabieg doskonale zbuduje między Wami pewne zrozumienie oraz rozgrzeje Was jeszcze bardziej dzięki wyczekiwaniu. Nie ma to jak wzmocnić apetyt do maksimum!

Zwróćcie uwagę na napięcie mięśni, regularność oddechu, a także mimikę i reakcje partnera. Komunikacja (nie tylko słowna) to podstawa udanego seksu! Zacznijcie od delikatnej stymulacji palcem. Wilgotny i miękki języczek to oczywiście też metoda. Dopiero po takiej rozgrzewce, gdy oboje uznacie, że jesteście gotowi, zabawcie się akcesoriami.

Analna przyjemność z gadżetami

Wybór zabawek jest ogromny. Po części temat potraktowany został w tym artykule. Akcesoria erotyczne dodają pewnego animuszu łóżkowym igraszkom. Są świetnym sposobem na chęć poszerzania wachlarza doznań jaki sobie serwujemy. Wybierać należy ostrożnie. Na przykład mniej wprawni użytkownicy powinni zwrócić uwagę na to, by końcówka gadżetu była zakończona wystarczająco szerokim elementem. Nie chcecie zgubić niczego wewnątrz siebie! Dowiedz się więcej  i przeczytaj artykuł o gadżetach.

I tak na koniec, pamiętajcie! Najważniejsze to czerpać przyjemność, świetnie się bawić i bardzo szeroko się uśmiechać! Seks to zdrowie, seks to przyjemność, seks to zabawa. I nic tego nie zepsuje.

2 thoughts on “Analna przyjemność – porady

  1. Dla facetów atrakcja , dla kobiet wątpliwa , chyba że chce zostac aktorką porno

    1. Jarku, to zależy dla kogo. 😉 Sama jestem kobietą i lubię seks analny.

      /Syla

Dodaj komentarz